DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

Lecz przez to kim jest, nie przez to co ma,

Lecz przez to czym dzieli się z innymi..”

17 października o godz. 11.00 spotkaliśmy się wszyscy na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego dokonano podsumowania 35-letniej pracy pedagogiczne p. Dyrektor- Joanny Gąsior.

Droga zawodowa p. Dyrektor wskazuje na prawdziwe zamiłowanie do pracy nauczycielskiej. To osoba, która potrafiła połączyć wykonywanie swoich obowiązków z pasją. Od 26 lat pełniła funkcję dyrektora szkoły z dużym zaangażowaniem, sumiennością oraz wielkim poświęceniem. Zawsze na pierwszym miejscu stawiała poczucie obowiązku, wzajemnego szacunku, szczerość i otwartość w relacjach międzyludzkich. Zasiane w nas wszystkich ziarno dobroci na pewno będzie kiełkowało na zawsze.

W tym dniu wyraziliśmy wszyscy wdzięczność p. Dyrektor za wiele lat pracy pedagogicznej, służbie innym ludziom i szczytnym celom, bo jak zawsze mówiła powinniśmy „ Wymagać od siebie jak najwięcej, choćby inni od nas nie wymagali…”. Każdy z nas musi od siebie wymagać jak najwięcej, ponieważ tylko wyłącznie my jesteśmy odpowiedzialni za samych siebie, za swoje czyny. Zawsze musimy dążyć do zamierzonego tak, bo nikt za nas tego nie zrobi. Człowiek rozwija się przez całe życie i tylko sam od siebie może żądać czegoś więcej.

Do życzeń i podziękowań dołączyli się także Uczniowie, Rodzice, Władze Samorządowe, Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Ludwin, Dyrektorzy Szkół Partnerskich z powiatu Łęczyńskiego , jak również osoby współdziałające ze szkołą.

Dziękujemy w imieniu Dyrekcji wszystkim Gościom za przybycie .

Monika Gramoszek