Kokurs - herby polskich miast

W bieżącym roku nasza ojczyzna obchodziła stulecie odzyskania niepodległości. Chcąc uczcić tę wspaniałą rocznicę ogłoszono wewnątrzszkolny konkurs plastyczny skierowany do klas młodszych i oddziałów przedszkolnych. Hasło konkursu brzmiało „ Herby polskich miast”. Miał on na celu zachęcić młodszych uczniów do zapoznania się z wizerunkami herbów mniejszych i większych miast polskich, które są bardzo rozmaite – zachwycają różnorodnością, kolorystyką, symboliką, wiążą się z historią kraju, dawnymi legendami o znanych postaciach i wydarzeniach. Z drugiej strony konkurs umożliwiał stosowanie znanych technik plastycznych i poszukiwanie nowych środków wyrazu. Dawał możliwość rozwijania wyobraźni, doskonalenia umiejętności kompozycji własnej pracy, stawiał na samodzielność.

Ku radości organizujących przedsięwzięcie nauczycielek zgłoszono 34 prace: 4 z oddziałów przedszkolnych i 30 z klas I – III. Zaprezentowano herby dużych miast, np. Warszawy, Lublina, Łodzi, Katowic, Gdańska oraz mniejszych, takich jak Łęczna, Ostrów, Kętrzyn, Chełm i in. Prace wykonano bardzo pomysłowo, barwnie, różnymi technikami.

Za wyjątkowo estetyczną kompozycję, trafną kolorystykę, staranność, dokładność doceniono 2 uczniów. Za wierność szczegółom, samodzielność, wykonania wyróżniono 11 prac. Autorzy wspomnianych dzieł otrzymali w nagrodę kredki pastele w 36 kolorach. Wysiłki pozostałych 21 uczestników konkursu także zostały zauważone. Wręczono im pudełka kolorowych zakreślaczy.

Wszystkie prace konkursowe zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej umieszczonej w holu szkoły.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu pomysłów i radości z własnej twórczości.

Ewa Krawczak