Konkursy Przedmiotowe

Lubelski Kurator Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli zachęcał uczniów szkół podstawowych do uczestnictwa w konkursach przedmiotowych. W naszym województwie przeprowadza się takie konkursy trzyetapowo:

a) etap szkolny,

b) etap drugi (okręgowy),

c) etap trzeci (wojewódzki).

Uczestnik eliminacji szkolnych, który zostanie zakwalifikowany do drugiego etapu (okręgowego), musi uzyskać co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia.

W październiku odbyły się eliminacje z pierwszego etapu i w naszej szkole. Kilkoro uczniów zdecydowało się spróbować swoich sił w konkursie z języka angielskiego, matematyki, biologii i chemii.
Do drugiego etapu przeszedł uczeń klasy VIII - Bartłomiej Wiśniewski. Cieszymy się z osiągnięć Bartka, który zakwalifikował się do dalszych zmagań z dwóch konkursów: chemicznego i matematycznego.

Gratulujemy chłopcu dotychczasowych osiągnięć i mocno trzymamy kciuki za dalsze eliminacje. A te… już niedługo- odpowiednio 18 i 26 listopada.