Nietypowy gość w Szkole Podstawowej w Zezulinie

O życiu Misjonarzy na misjach w Afryce, całej społeczności szkolnej opowiadał ojciec Mariusz Bartuzi ze Zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki.

Podzielił się z nami doświadczeniami wieloletniej posługi misyjnej w Afryce.

Była to niezwykła lekcja katechezy, geografii, języków obcych, a przede wszystkim odkrywania problemów życia jakich my nigdy nie doznaliśmy. Każde dziecko często marzy o tym, kim będzie w przyszłości… W Afryce dzieci mają takie same marzenia, jak na całym świecie. Niektóre chcą zostać nauczycielem, piłkarzem, piosenkarzem, a inne – księdzem.

Ojciec Mariusz na początek wprowadził nas w istotę misyjnego posłannictwa. W obrazowy sposób, prezentując przedmioty , ubiory opowiadał o przyrodzie, problemach życia codziennego Afrykańczyków. Można było dotknąć skóry węża boa, zagrać na instrumentach, czy też ubrać elementy afrykańskiego stroju.

Był to naprawdę ciekawie spędzony czas. Miejmy nadzieję, że przyczyni się do ożywienia ducha misyjnego naszych uczniów.