Tablety dla szkół

TABLETY DLA SZKÓŁ!

Wybrane szkoły z województwa lubelskiego, w tym Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Zezulinie, dostały w zeszłym tygodniu tablety zakupione przez lubelski Urząd Marszałkowski. Trafiły one do uczniów, którzy nie mieli takich urządzeń i nie mogli brać udziału w zdalnej nauce.

To ważny krok w kierunku cyfryzacji, bo oznacza pomoc dla uczniów z lubelskich szkół, a potrzeby są ogromne.

Kiedy rozpoczęły się lekcje zdalne, wielu uczniów nie mogło w nich uczestniczyć. ​Należy nadmienić , że nasza gmina otrzymała 3 tablety, ze wskazaniem, do której szkoły mają trafić. Urządzenia mają opłacony trzymiesięczny dostęp do internetu, oraz niezbędne oprogramowanie.​ ​Urządzenia trafiły do uczniów najbardziej potrzebujących, choć jest to kroplą w „morzu” naszych potrzeb, ponieważ kilkunastu uczniów nadal nie posiada odpowiedniego sprzętu.

Monika Gramoszek