XIV POWIATOWE SPOTKANIE INTEGRACYJNE KLAS TRZECICH

16 maja uczniowie klasy III wzięli udział w XIV Powiatowym Spotkaniu Integracyjnym Klas Trzecich w Załuczu Starym, które odbyło się pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Organizatorami wydarzenia była SP w Nadrybiu i SP w Piasecznie.

Po przybyciu do Ośrodka Muzealno-Dydaktycznego zostaliśmy przywitani i podzieleni na grupy. Jako „zespół czerwonych” wykonywaliśmy zadania, rozwiązywaliśmy rebusy i łamigłówki          z dziedziny przyrody, botaniki, zoologii i ekologii. Pod opieką pracownika Poleskiego Parku Narodowego obejrzeliśmy sprzęty i przyrządy z dawnych czasów, np. warsztat kowala czy cieśli. Zobaczyliśmy interesujące eksponaty zwierząt i roślin z terenu PPN. Wybraliśmy się też na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą „Spławy”.

Zwieńczeniem spotkania było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Wyjazd do PPN dał szansę nie tylko na poznanie uczniów z innych szkół powiatu łęczyńskiego, ale też na poszerzenie wiedzy ekologicznej i miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Na koniec spotkania każda szkoła otrzymała prezenty w postaci różnych pomocy dydaktycznych, które będzie można wykorzystać na lekcjach z edukacji przyrodniczej. Najważniejsze, że wszystkim dzieciom dopisywały humory i nie zawiodła pogoda.