"Ku Niepodległej"

Pokaz historyczny „Ku Niepodległej”

29 października w naszej szkole odbył się pokaz historyczny zorganizowany przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto pt. „Ku niepodległej”. Został on zorganizowany w 100 - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie mieli okazję by w nieco inny sposób dowiedzieć się o losach naszego kraju od czasów zaborów do odzyskania przez Polskę upragnionej wolności w 1918 r.

Podczas niecodziennej lekcji uczniowie przypomnieli sobie dlaczego nasz naród przetrwał mimo, 123 lat niewoli. W jaki sposób Polacy walczyli podczas powstań narodowych. Pokaz uświetniły repliki strojów i broni używanych przez powstańców oraz żołnierzy z czasów I wojny światowej.
Z zaciekawieniem uczniowie wysłuchali jaką rolę spełniały legiony oraz legend dotyczących marszałka Józefa Piłsudskiego.

Grupie Artystycznej Rekonstrukto dziękujemy za zaproszenie na bardzo interesującą lekcję historii. Mamy nadzieję, że będą mogli kiedyś jeszcze zagościć w naszej szkole z równie pasjonującą opowieścią o innych epokach historycznych.

Iweta Czerwonka