PROGRAM STYPENDIALNY "HORYZONTY"

Szanowni Państwo,

jest nam niezwykle miło poinformować, że Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego (w skrócie Fundacja EFC) wraz z Fundacją Rodziny Staraków już po raz 13 prowadzi rekrutację do Programu Stypendialnego Horyzonty.
Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji o kolejnej edycji stypendium uczniom i uczennicom w Państwa szkole, którzy potrzebują źródeł finansowania dalszej edukacji i poszukują nowych możliwości rozwoju. Wierzymy, że to właśnie dzięki dbałości o jakość nauczania w Państwa szkole, wykwalifikowanej kadrze i odpowiednim warunkom do rozwoju, młodzież jest dobrze przygotowana do rozpoczęcia edukacyjnej przygody w dużym mieście.

W programie Horyzonty opiekujemy się stypendystami i stypendystkami oraz towarzyszymy w rozwoju młodym ludziom, którzy uczą się w najlepszych szkołach w dużych miastach w Polsce, a bez wsparcia finansowego nie mogliby tego zrobić. Nasze stypendium pokrywa koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia, wycieczek szkolnych oraz biletów komunikacji miejskiej przez cały okres nauki w szkole średniej. Organizujemy i finansujemy wyjazdy na wakacje i ferie, jak również naukę języków obcych i egzaminy na certyfikaty.

Pracujemy z naszą młodzieżą metodą tutoringu i wspieramy każdego w rozwoju indywidualnych zainteresowań. Jednocześnie dbamy o zachowanie równowagi między czasem przeznaczonym na naukę a życiem poza szkołą, zachęcamy do działania na rzecz innych.
Ze stypendium Horyzonty w ciągu trzynastu lat skorzystało blisko tysiąc osób. Zdecydowana większość z nich kontynuuje naukę na najlepszych, polskich uczelniach, niektórzy wybrali studia za granicą. Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w pracy z młodzieżą budujemy i realizujemy działania, w których staramy się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby stypendystów i stypendystek. Regulamin Programu Stypendialnego Horyzonty jest zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Z wyrazami szacunku,

Maciej Ziółkowski - Koordynator regionalny