„Jan Brzechwa moim ulubionym autorem wiersza”

W dniu 26 października 2018r.uczniowie szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy „Jan Brzechwa moim ulubionym autorem wiersza”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Dratowie.Jan Brzechwa jest patronem tej szkoły, dlatego od kilku lat odbywają się tam spotkania, na których uczniowie mają okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat twórczości Jana Brzechwy. W tym roku reprezentowało naszą szkołę troje uczniów: Katarzyna Pytka- klasa IV,Patrycja Bednarska – klasa V, Hubert Białkowski – klasa VI.  Po rozwiązaniu testu okazało się, że naszej drużynie zabrakło zaledwie kilku punktów, aby zdobyć puchar. Wszyscy uczestnicy zostali podziękowania oraz statuetki za udział. W kategorii klas VII-VIII uczniowie mieli wykonać prezentację o życiu i twórczości Jana Brzechwy. Andżelika Wójcik z klasy VIII zdobyła zaszczytne III miejsce i otrzymała statuetkę oraz dyplom. Dziękujemy pani Dyrektor Katarzynie Hałas za miłe przyjęcie, a Paniom Angelice Gregorowicz oraz Justynie Słowik za zaproszenie do udziału.