Edukacja informatyczna

klasa 1
1. Na wiejskim podwórku- praca z programem Paint.
W załączniku - Przyjaciele z podwórka - znajduje się obrazek. Połącz dokładnie kropki używając pędzelka i pokoloruj kubełkiem zwierzątka. A może dorysujesz jakieś tło. W razie pomyłki pamiętaj o naszym wierszyku:
Na ratunek przyjdzie wnet,
nasz przyjaciel Control Zet. (jednocześnie przyciskamy Ctrl i Z).
Zapisz swoją pracę na pulpicie komputera- poproś rodzeństwo lub rodzica o pomoc.

klasa 2
1. Ćwiczenia ortograficzne, formatowanie tekstu.
W tekście "ortogramy-wiosenne ptaki" (w załączniku) uzupełnij luki odpowiednia literą rz lub ż oraz u lub ó. Kreski usuń później klawiszem Backspace. Zaznacz na czerwono literki rz na niebiesko literki żna zielono literki ua na fioletowo literki ó. Postępuj zgodnie z poleceniami.  Zapisz swoją pracę na pulpicie komputera, nazwij dokument: wiosenne ptaki i dodaj swoje imię.

2. Uciekaj, kotku – tworzymy grę w Scratchu.
Bawiliśmy się już w tym roku z duszkami w programie scratch, wiesz jak obsługiwać ten program. Spróbuj zatem dodać do rudego kotka myszkę, aby miał on za czym pobiegać.
Animację możesz zrobić według wskazówek w poniższym linku:
A może wymyślisz samodzielnie nową grę w berka? Dodawaj dowolne duszki i twórz im nowe opisy ruchu. Życzę świetnych pomysłów.
Link do programu scratch:

klasa 3
1. - 2. W akwarium – budujemy skrypty w programie Scratch.
Otwórz program scratch w linku umieszczonym poniżej i stwórz własne wirtualne akwarium. Wybierz sobie tło odpowiednie dla podwodnego świata i zamiast duszka (rudego kota) umieść dowolne akwariowe zwierzątko.
A może spróbujesz bardziej zaawansowanej wersji z animacją kilku duszków.
Link do programu scratch:
Podpowiedź jak stworzyć takie akwarium poniżej: