Wspólne czytanie

Już po raz drugi w roku szkolnym 2018/2019 odbyło się spotkanie integrujące uczniów z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III poprzez wspólne czytanie legendy związanej z historią Polski. Tym razem uczniowie klasy III przeczytali młodszym kolegom i koleżankom legendę „Lwy z gdańskiego ratusza”. Opowieść przeniosła nas do bardzo odległych czasów, jeszcze przed rozbiorami, do jednego z najstarszych miast Polski jakim jest Gdańsk. Mieliśmy okazję poznać historię powstania herbu miasta, na którym dwa kamienne lwy strzegą tarczy z dwoma krzyżami i koroną Kazimierza Jagiellończyka. Spotkanie okazało się niezwykle owocne, ponieważ wszyscy z ciekawością wsłuchiwali się w czytany tekst i chętnie odpowiadali na pytania poznając skrawek naszej historii.