Spotkanie Wigilijne

Dziś tj. 19.12.2019r. mieliśmy możliwość przeżycia wieczoru wigilijnego podczas spotkania ze społecznością szkolną oraz gośćmi zaproszonym . Jak mówi dyrektor szkoły –M. Gramoszek Wigilia to ciepło serdeczne, to wzruszenie nad bielą obrusu i drżąca ręka z opłatkiem, to krąg najbliższych, więc serdecznych. W blasku płonących świeczek kochamy odświętnie, mocno, ale czy mocno? Dostrzegamy własną samotność, ale czy widzimy samotność innych… Spieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzązostaną po nich buty i telefon głuchy… najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje …potem cisza normalna więc całkiem nieznośna jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy, kiedy myślimy o kimś zostając bez niego.

Po wspaniałym przedstawieniu przedszkolaków oraz uczniów z klas starszych przygotowanych pod kierunkiem p. E. Kury, B. Białkowskiej, K. Pasiuk, J. Miksiewicz- Zoch, P. Mazurek oraz p. E. Nastaj nastąpiło przeczytanie słowa Bożego przez proboszcza naszej parafii ks. E. Borycę. Później p. dyrektor złożyła życzenia wszystkim zebranym, po czym głos zabrał p. Wójt Gminy Ludwin- Andrzej Chabros, składając ciepłe życzenia całej społeczności szkolnej, jak również zebranym gościom. Następnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem. Na zakończenie uroczystości wystąpił zaproszony Klub Seniora z Ludwina z montażem słowno- muzycznym. Po pysznej „kolacji Wigilijnej” wspólnie dalej kolędowaliśmy oddając cześć Bogu. Tego dnia został także rozstrzygnięty konkurs na „Szopkę”, a było ich 14 i wszystkie wspaniałe. Nadmieniamy, że podczas Wigilii zorganizowana była Loteria Świąteczna z rzeczy wykonanych samodzielnie przez naszych uczniów. Na zakończenie p. dyrektor złożyła wypowiedziała przesłanie świąteczne dla każdego z nas:

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności,
jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", tym, którzy są przytłoczeni ciężarem …duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
jak bardzo znikome są twoje możliwości