PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Ósmoklasiści naszej szkoły przystąpili 27-29 listopada 2018 roku do Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu  Ósmoklasisty z Operonem, który był odwzorowaniem egzaminu państwowego – miał identyczny przebieg. Zabezpieczone arkusze egzaminacyjne w formie papierowej były wysyłane do szkół tuż przed egzaminem, a sam egzamin odbywał się w tym samym czasie w całej Polsce. Uczniowie losowali numery stolików przy których zasiedli do ciężkiej pracy. Jak sami stwierdzili- egzamin był naprawdę trudny!!!

Ta próba generalna pozwoliła uczniom oswoić się z formułą egzaminu, zaś szkole sprawdzić wszystkie aspekty organizacyjne, istotne przy przeprowadzaniu tak dużego egzaminu, który odbędzie się w kwietniu. A jeszcze przed nami wiele pracy…

• język polski: 27 listopada 2018 r.

• matematyka: 28 listopada 2018 r.

• język angielski/język niemiecki: 29 listopada 2018 r.

Monika Gramoszek