Geografia V-VIII

Uczniowie klas V - VIII

Na stronie szkoły w zakładce http://spzezulin.szkolnastrona.pl/p,103,wymagania-edukacyjne-z-poszczegolnych-przedmiotow znajdziecie treści, jakie trzeba nabyć na poszczególne oceny z geografii –warto przeanalizować, każdy z Was może poprawić ocenę na koniec roku – powodzenia!

Polecam oglądanie filmów przyrodniczych i geograficznych, korzystanie z atlasów, analizowanie map Polski, Europy, Świata.

Uczniowie klasy V za nami 4 tematy z bardzo ważnych działów „Lądy i oceany na kuli ziemskiej” „Krajobrazy świata”. Po powrocie-z nich piszemy sprawdzian, więc proszę o przeczytanie i obejrzenie ilustracji w podręczniku od str. 85 do 112. W zeszycie ćwiczeń uzupełniamy wszystkie ćwiczenia do str.67, niezależnie od tego czy ktoś był na tych zajęciach czy nie!

Polecam do samodzielnego opracowania tematy:

• W wilgotnym lesie równikowym i w lesie strefy umiarkowanej str.113 – podręcznik i zeszyt ćwiczeń str. 68- 71. Polecam aplikację z kodem dostępu w ćwiczeniu na str.68, 58 i 53 do odnalezienia w intrenecie.
  • Polecam pracę z atlasem geograficznym i wykonanie w ćwiczeniu zadań na str. 93 –Sprawdź, czy znasz mapę! Polska i str. 94 Świat

Uczniowie kl. VI jesteśmy w dziale „Gospodarka Europy” proszę opracować tematy:

• „Turystyka w Europie Południowej” str. 120 – 124 –przeczytać, przejrzeć ilustracje, mapy     i wykresy. Wykonać ćwiczenia str. 76 – 79. Zrobić notatkę w zeszycie.
  • Gospodarka Europy – sprawdź, czy potrafisz – podręcznik str. 125 -126, do zeszytu zadania ze strony 127 i 128

Uczniowie chętni mapkę na str.107 – ćwiczenie. Wszyscy sprawdzą i uzupełnią ćwiczenie do str.81

Uczniowie klasy VII – Proszę przygotować następujące tematy:

• Gospodarka morska podręcznik str.142 – 144 i zeszyt ćwiczeń str.88 – 89
  • Rolnictwo i przemysł Polski –sprawdź, czy potrafisz podr. 145 i do zeszytu zadania 1 -3 str. 146 i dla chętnych zad. 4 z tej strony.
  • Przygotowanie do sprawdzianu z działu – „Rolnictwo i przemysł Polski” z podręcznika 123 -146
  • Opracować samodzielnie temat: ”Rodzaje usług. Transport i łączność”.

Uczniowie klasy VIII –Proszę samodzielnie opracować tematy:

• Kanada – środowisko przyrodnicze a rozwój rolnictwa
  • Stany Zjednoczone – potęga gospodarcza świata

Przygotować się do powtórzenia i sprawdzianu z działu „ Ameryka Północna i Ameryka Południowa”

W razie trudności piszcie do mnie: macienkom@wp.pl

Pozdrawiam Maria Macieńko